Základním pilířem, jak zhubnout přebytečná kila, je používat zdravý rozum a poslouchat své tělo. Při snaze hubnout pracujeme s příjmem a výdejem, to znamená, jaké množství potravin sním, takové množství i momentálně přibyde k mé váze. Otázkou je, jak s tímto příjmem pracovat, aby z našeho těla zase hezky odešlo ven. Zde přichází na řadu spalování, které u každého jedince pracuje jinak a samozřejmě tady hraje svoji důležitou roli genetika, pro většinu z nás je třeba doplnit – bohužel. Nezoufejte, i pro vás je pár rad, jak se svým tělem pracovat, aby váš metabolismus pracoval rychleji.
červené jablko s metrem

V první řadě je třeba zvýšit příjem tekutin, 2 litry je naprostý základ. Ovšem je důležité i to, kdy pijete a co pijete. Nejlepším „nakopávačem“ do nového dne je, když si ihned po probuzení napustíte 3 dcl teplé vody, v noci jste několik hodin nic nepili a tělo je dehydrované. Teplou proto, aby nezpůsobila šok vašemu zažívání. Pro dodání vitamínů si do ní můžete vymačkat polovinu citrónu nebo limetky. Dostatek tekutin doplňuje žaludeční šťávy, které následně tráví potravu.
minerální voda s citrusy
Proto je i potřeba, abyste převážný příjem tekutin doplnili během dopoledne, tím bude váš žaludek připraven zpracovávat potravu přijatou odpoledne a k večeru. Právě k večeru začne aktivita metabolismu klesat. Problémem našeho těla je, že nás tak trošku mystifikuje. Metabolismus totiž ráno startuje pozvolna, proto nemáme ráno příliš velký hlad a chuť. To bývá právě ten zlomový okamžik pro to, abychom si řekli: „Tak super, dnes nebudu nic jíst, udělám si jednodenní půst, to mi jen prospěje a navíc něco shodím.“ Myšlenka dobrá, až na to, že dopoledne jste v nadšení, jak vám to krásně vychází, kolem oběda už začínáte být pěkně hladoví a odpoledne či k večeru už luxujete lednici. Pokud se tedy znáte a víte, že vaše vůle za moc nestojí, tak si tahle předsevzetí odpusťte, ubližujete si tím mnohem víc, než když si dáte vydatnou snídani a oběd. To samé platí i se sladkostmi, pokud jste jejich milovníci, netrapte se jejich odepíráním. Když si je budete celý den odepírat, tak večer skončíte u televize s tabulkou čokolády. To si tu tabulku raději dejte hned ráno ke snídani, nebudete na ni mít ještě tak velkou chuť, proto ji nejspíš nesníte celou, během dne už vás nebude honit mlsná, protože svoji dávku cukru už jste si vzali a ještě ji i během dne nejspíš spálíte, a to se vyplatí.