Hledáte si vlastní bydlení, ale ještě jste si nevybrali. Než podepíšete smlouvu, pořádně si prostudujte všechny možnosti. Bydlet se dá vždycky levněji.

Obydlí, které by vás nemělo zklamat nejen cenou

Ne každý je bohatý, aby si mohl dovolit bydlet v rodinné vilce. Většina lidí v našich zeměpisných šířkách bydlí v panelových či činžovních bytech. A docela to stačí, jelikož většina z nich je vlastněna právě nájemníky. Problém je, že se pomalu, ale jistě karta obrací, a hlavně mladí lidé nemají peníze na koupi vlastního obydlí, a tudíž jsou nuceni bydlet v podnájmech. Problém je nedostatek obytných nemovitostí, které prostě nerostou jako houby po dešti. To zvyšuje jejich cenu často až do astronomických výšek. Je tak totiž hodně složité si koupit vlastní bydlení, a to i pro lidi, kterým nevadí si vzít poměrně krvavou hypotéku. Ty už totiž banky nedávají na počkání.

Domeček

Existují ale i jiné možnosti než bydlet v podnájmu, případně než se zadlužit na desetiletí u banky. Můžete si pořídit některý z moderních mobilních domů. Nejsou sice dokonalé, ale co dneska je, že ano. Jsou určeny pro celoroční bydlení a do některých verzí se může nastěhovat bez obav i celá rodina. Jsou totiž dostatečně prostorné.

Šnek

Samozřejmě, že to všechno je hezké, ale největším lákadlem je jako vždy cena. Ta je většinou daleko nižší než cena bytů, natož pak rodinných stavení. Mnoho zájemců o levné bydlení však musí často překonat prvotní nedůvěru, kterou proti mobilním domům mají. Ty totiž stále nemají takovou pověst, jakou by si bezpochyby zasloužily. Stále se najde hodně škarohlídů, kteří je označují za trochu lepší maringotky. Ti je však nikdy neviděli zevnitř, jinak by takové řeči nikdy nemohli vést.

Než každý kupec mobilního domu ho chce využívat k bydlení. Stále hodně lidí hledá i nemovitosti, které by mohly využívat třeba k rekreaci. Tradičních chatek je k mání málo a pokud máte volný pozemek někde u řeky nebo u lesa, je koupě některého z minulých modelů obydlí na kolečkách docela dobrou investicí. V případě, že budete chtít tuto chatku používat i v zimních měsících, připravte se na to, že budete buďto muset hodně topit, nebo ještě předtím chatku lépe zaizolovat.