Pokud jezdíte často v autě, jistě jste zvyklí odložit si telefon do nějakého držáku nebo na místo, kde k němu máte rychlý přístup a v případě, že se něco děje či potřebujete zapnout mapy, máte jej ihned po ruce a nemusíte tak nikde zastavovat a hledat v mapách, jak tomu bylo ještě před dvaceti lety.

biker-407123_640

Dnešní automobily navíc mají i vsazenou uživatelskou desku s GPS navigací, takže telefon také již nepotřebujete. To ovšem neznamená, že byste pro telefon nenašli využití. A podobně je tomu na motorce. Na motorce nemá velký displej s rádiem a GPS navigací co dělat, proto jej tam nikdy nenajdete. Jakmile začnete jezdit na motorce, můžete si všimnout, že vám něco chybí. Proto je vhodný doplněk držák na telefon na motorku – s tím již nebudete muset řešit, kde dát váš telefon ani se nebudete muset bát jezdit na motorce v neznámých končinách, aniž byste zastavovali každých pět minut. To se obzvláště vyplatí, když potřebujete dojet například na chatu či do hotelu někde v divočině a bez mapy to prostě někdy nejde. Vždycky se samozřejmě můžete zeptat na cestu, to ovšem tak trochu pokazí požitek z nepřerušované jízdy. Telefon na řídítkách se tak může stát tím nejbližším přítelem.

motorbike-407186_640

Kromě držáku na telefon nezapomeňte hlavně na povinnou výbavu jako je helma či správné oblečení. Pakliže jezdíte na rychlejších strojích, vždycky dbejte v prvé řadě na správnou ochranu v případě nehody. U motorky to je hned. A zároveň také dbejte na okolní provoz a prostředí kolem vás. Displej telefonu může být velice lehce tou nejpřitažlivější a nejzajímavější věcí, zvláště pak, když potřebujete něco naléhavě vyřídit. Je ale důležité si uvědomit, že na rozdíl od auta na motorce není žádná vrstva plechu, která by vás ochránila. Řiďte proto především motorku, ne váš telefon.

Pamatujte, ať je situace jakkoliv vážná, vždycky je lepší raději zastavit a telefon vzít do ruky, než jej využívat v jízdě. Využívejte proto držák na telefon pouze jako vylepšení vaší jízdy, ne jako hlavní činnost!