Skvrny stokrát jinak

Máte-li na podlaze keramické dlaždice nebo kamenný obklad, máte značnou výhodu v tom, že jakákoli rozlitá tekutina nebo kašovitá hmota se odtud snadno dostane pomocí hadru a vody a speciálních čisticích prostředků, a to velmi rychle a jednoduše. Zkrátka rozlitý kečup na dlažbě v kuchyni snadno setřete a návštěva, která k vám má přijít za půl hodiny na oběd, se o nějakém kečupu na podlaze vůbec nemusí dozvědět, leda, že byste sami pochlubili, jaký to byl karambol.

svinutý koberec

Ovšem kečup na podlaze v obýváku, kde máte jen pár dnů natažený krémový koberec, rozlitý právě ve chvíli, kdy má k vám návštěva již nakročeno, to je hotová pohroma. Tehdy ten karambol rozhodně neutajíte a pravděpodobně bude kečup předmětem vaší debaty u konferenčního stolku ještě pár desítek minut.

čaj na koberci

Odstranit skvrny z koberce světlé barvy, to je hotový horor, existuje na to samozřejmě řada pouček a návodů, některé skutečně účinné, jiné ne až tak a s některými celou situaci ještě zhoršíte. A hledat a zkoušet, který postup je správný, to je běh na dlouhou trať. Vsaďte raději na metody, které si získaly již respekt, a s nimiž se úspěšně živí některé specializované firmy. Můžete se o tom přesvědčit např. na videu galerie z čištění, anebo na základě recenzí těch, co to mají již za sebou.

Se skvrnami i zápach a stará zašlá špína

Koberec, to je tkanina, a ta velmi ochotně přijímá velmi různorodé nečistoty, zato je poměrně obtížné se jich efektivně zbavit běžným vysavačem. Ten zvládne odsát jen něco a zbytek se dále zašlapává mezi vlákna a koberec časem mění barvu došeda. K tomu se pak připojí, pokud po něm chodíte bez bot, i typický odér použitých ponožek či silonových punčoch a tehdy je vhodná chvíle k tomu povolat čisticí mechanismus. A pokud je čištění opravdu spolehlivé, a to u systému Rotovac skutečně je, máte pak koberec jako nový i tehdy, podaří-li se vám na něj rozlít celou láhev kvalitního jemného kečupu.