Pergola může být úžasné místo pro strávení hezkých chvil na zahrádce. Aby nám do ní nepršelo, tak můžeme zvolit střechu z lehkého polykarbonátu.

Stavba vlastní pergoly

Plány se hodí

Tato stavba se opravdu mnohdy hodí, protože si zde můžeme udělat rodinnou oslavu hezky na čerstvém vzduchu za hezkého počasí. Postavit se jí můžeme svépomoci, protože to není až zas tak náročný projekt. Nejprve bychom si měli udělat plánek, na kterém budou všechny potřebné rozměry, abychom věděli, kde kopat základy a kde se bude stavba nacházet, přičemž díky tomu můžeme samozřejmě nakoupit potřebný materiál. Důležité je také vyměření na samotném pozemku, aby nám vše pasovalo.

nová střecha

Potom musíme vykopat dostatečné hluboké základy, jenž se zalijí betonem a vloží do nich patky. Ty nám hezky budou držet hlavní trámy, na které napojíme a sešroubujeme další až nám vznikne pevná konstrukce. Samozřejmě je to práce pro více lidí a zabere nám to nějaký čas. Po zhotovení konstrukce můžeme přejít na podlahu. Oblíbená je zámková dlažba, protože dobře vypadá, a navíc se snadno udržuje, což se venku hodí.

Odolná střecha

K tomu, aby nám do pergoly nepršelo potřebujeme dobrou střechu, která bude odolávat všem nepříznivým vlivům. Přeci jen ostré slunce v létě a sníh v zimě umí potrápit spoustu materiálu, takže je skutečně důležité, aby střecha vše vydržela, a to v dlouhodobém horizontu. Můžeme zvolit asfaltový šindel, který se vyrábí hned v několika provedeních, takže se na zahrádku skutečně vzhledově hodí.

průhledný polykarbonát

Je sice za výší cenu, ovšem bez problémů výdrží desítky let. V současné době se požívá hodně komůrkový polykarbonát, protože má skutečně dobré vlastnosti. Sluneční záření sice v jisté míře odkládání, ale stále dovnitř ve velké míře vstupují, takže nebudete muset přes léto sedět ve stínu, protože si hezky užijete na sluníčku.Polykarbonát na pergolu skutečně seženete za dobrou cenu, takže z něj klidně můžete udělat celou střechu a mít tak tento problém kompletně vyřešený. Prodávají se různé tloušťky, kdy už je volba na Vás.