Mít velký byt také nemusí být za všech okolností žádá výhra. Přeci jen potřeba zohlednit celou řadu nákladů, jež se musí to takového obydlí vynaložit, a to hlavně v zimních měsících, kdy je často nutné zběsile vytápět. Jinak jsou však velké byty, potažmo rodinné domky docela terno a každý by je chtěl, kdyby na ně měl. Problém je, že řada lidí na taková obydlí peníze skutečně nemá, a tudíž bydlí na mnohem menším prostoru. Často je tento prostor zcela nedostačující. Dnes je běžné, že se i větší rodiny musí mačkat v malých bytech, případně dokonce i v garsonkách.

Klasická skříň

Stěhování do nového, a hlavně většího by samozřejmě bylo tím nejlepším řešením, avšak jak již bylo řečeno na začátku, ne každý má na takové bydlení dostatek financí. Jsou zde ovšem i jiné alternativy, například ve formě vestavných skříní. Tento druh nábytku dokáže dobře zapadnou díky svým vlastnostem právě primárně v menších kamrlících.

Dělají se jen na míru

Na rozdíl od jiného typu nábytku tento druh nezavází. Instaluje se totiž do stěn, což rozhodně nevadí, právě naopak. Ve stěnách totiž nezabírá žádné užiteční místo. Tak je možné si nechat vyrobit třeba šatník či spižírnu. Na rozdíl od klasického nábytku, není ten vestavěný možné koupit již vyrobený. Vždy se totiž produkuje na míru. Dává to docela smysl, jelikož každý byt a pokoj je trochu odlišný a aby celý princip fungoval podle předpokladů, je nezbytné vše důkladně přeměřit a podle toho udělat plány, respektive začít vyrábět. Ano, výroba na zakázku leze více do peněz než koupě hotového nábytku. Alespoň se pak může člověk utěšovat, že mu doma stojí originál.

Ložnicová skříň

Stěny problém nejsou

Mnoho potenciálních zájemců se trochu strachuje o to, jestli budou mít pro vestavěné skříně vůbec vyhovující stěny. Naprostá většina lidí se tohoto typu problému nemusí vůbec obávat. Víceméně je totiž jedno, jestli jsou zdi rovné nebo mají nějaký speciální tvar. Vždy je možné do nich nábytek vyrobit a následně nainstalovat.