Propojovací – jejich název je odvozen od propojování různých příslušenství, která k bazénu náleží, např. filtrace, bazénového vysavače, solárních panelů na ohřev vody atp. Vyrábí se nejčastěji ve světle modré a bílé barvě, které více evokují čistotu vody v bazénu a přirozené prostředí ke koupání. Kdyby byly hadice červené, hnědé či oranžové, působilo by to nepřirozeně. Jsou zhotoveny tak, že se podobají elektrikářským rozvodným hadicím, tzv. husím krkům, mají žebrovaný tvar a žebrování je tu proto, aby byly dobře ohebné a pružné, čímž se zároveň prodlužuje jejich životnost. Veškeré bazénové hadice Chlorito se vyrábí ze zdravotně nezávadného plastu, který je určen pro kontakt s pitnou vodou.

plavec v bazénu

Solární – jistě dobře víte, že černá barva výborně absorbuje sluneční záření, přesvědčí se o tom např. řada lidí, kteří jsou nepoučitelní, a v parném létě chodí na slunci v tmavém oděvu. Solární hadice se tedy záměrně vyrábí v černé barvě, aby zahřívala vodu, která je v nich usazena. Důležité je však dbát o to, aby se voda uvnitř hadic pravidelně obměňovala, čímž se zabrání rozmnožování řas a sinic.

kapka vody

Tlakové – nejsou natolik ohebné, jako hadice propojovací, je to z toho důvodu, že jsou konstruovány se silnější stěnou, která snese vyšší tlak vody a zároveň tlak zeminy při ukládání pod úroveň zemského povrchu. Využívají se nejčastěji pro přívod vody k technickým šachtám zapuštěných nádrží.

PPR rozvody – přivést vodu do bazénu lze provést i tímto způsobem – polypropylenovým potrubím s různými spojkami, koleny rozbočkami a dalšími armaturami. V současné době se jedná o náhradu stávajících potrubních rozvodů, které se prováděly před několika desítkami let, ještě za socialismu, formou pozinkovaných ocelových trubek. Moderní rozvody v plastu mají mnohem více pozitivních vlastností a znamená to rovněž snazší způsob práce a nižší provozní náklady.