Pokud jste taky hrdou majitelkou nekonečné sbírky nejrůznějších šátků, ale chodíte se na ně dívat pouze do skříně, zbystřete! Tento článek je totiž určený právě pro vás. Šátky i šály zažívají návrat ve velkém stylu. Poradíme vám, jak je nosit stylově a jak je kombinovat s ostatním oblečením.
 
Šátky zažívají svůj velký comeback a tak jich můžete najít v obchodech nepřeberné množství. Od klasických čtvercových, po extrémně dlouhé a úzké nebo naopak široké, až po šátky s nejrůznějšími třásněmi a ozdobami. Stejně tak je to i se způsoby, kterými je můžeme nosit.
 vzorované šátky

Na krk nebo kolem ramen

Úplnou klasikou jak zakomponovat šátek do outfitu je omotání kolem krku nebo přehození šátku přes ramena. Jednoduché uvázání šátku kolem krku a otočení uzlu na stranu je už dávno pasé. Najdete ho tak jako přežití u některých uniforem, ale pro běžné nošení už se příliš nehodí. Tento styl vázání šátku, zvláště v kombinaci s business kostýmky, byl dříve velmi oblíbenou variantou nošení šátků, ale dnes už byste mohla působit, jako že jste zaspala dobu.
 
Pokud chcete působit neotřele, inspirujte se nejnovějšími trendy. Vytvořte si například náhrdelník z šátku, kdy cípy šátku svážete v nejnižším bodě a uzlík otočíte za krk. Stejně moderní je uvázat šátek podobně jako kravatu. Dobře bude působit i šátek, který bude uvázaný jako mašle.
 blondýna v košili
Zaměřte se na nedbalou eleganci. Šátek stačí lehce uvázat a vyrazit, příliš mnoho uzlů nebo nejrůznějších uvázání nebude působit dobře. Snažte se docílit pocitu, že jste ráno chvátala a jen narychlo jste si uvázala kolem krku šátek. Za každé situace by měl působit na krku nenuceně a ležérně. Stejné pravidlo platí u dlouhých šátků nebo šál, ty stačí přehodit kolem ramen nebo maximálně jednou ovinout kolem krku.
 
Šátky vypadají velmi efektně i uvázané na kabelkách. Stačí s ním ovázat na rukojeť nebo ho jen zavázat na popruh a nechat ho poletovat ve větru.