Onemocnění se bohužel projevuje zvláštním způsobem a to, že se člověk skutečně svléká z kůže jako had. Nemůže za to, ve většině případů ji někdo má nebo měl v rodině, takže ji tak trochu zdědil. Dokonce se může skutečně projevit v každém věku. Když se projeví, tak většina onemocněných má velké a tvrdé zkušenosti, že ostatní se jí doslova štítí. Nemoc sice není nakažlivá, ale člověk postižený lupénkou je jiný, než ostatní a pokud je to jen trochu možné, tak jí schovává pod oblečení nebo se společnosti začne úplně vyhýbat. Záleží, jak velký rozsah má na těle.
kožní onemocnění
Mírná forma – většinou se začne objevovat na loktech a kolenou, což nejsou místa, která by se nedala schovat.

Závažná forma – vyrážka se totálně dostává do všech dostupných míst a na i do vlasů, oční víček, kůží pod nehty. Bohužel toto stádium již dělí od společnosti poměrně dost často a těžko se s ním postižení lidé vyrovnávají.
bílá ruka

Její léčba

Bohužel není nikdy 100 % a její příznaky se dají pouze zmírnit, ale ne úplně odstranit. Proto možná zasahuje tolik psychiku nemocných. Hlavní příčinou je dědičnost, porucha imunity, pobyt v toxickém prostředí, ale i stres. Ovšem hlavním spouštěčem pak může být cokoliv, co neprospívá tělu a to i dokonce obyčejná angína. V první řadě se musí provést histologický rozbor povrchu kůže, aby se lupénka skutečně potvrdila. Pak se nasadí nejlépe různé mastičky, které budou obsahovat zklidňující preparáty. Pomoci mohou i bylinky, ale léčba je zdlouhavá. Lékaři doporučují pobyt nejlépe u Mrtvého moře a také sluníčko. V dnešní době se dostane k zakoupení i velké množství výrobků právě z této oblasti, ty samozřejmě mají léčebný účinek, ale hlavně nedráždí tak citlivou a bolavou pokožku.
šokovaná žena

Bylinky a léčba

Je to běh na dlouhou trať. V podstatě se nedá úplně vyléčit a zbavit se jí, ale bylinky jí pomohou zmírnit. Veškeré kožní problémy začínají uvnitř těla, takže bude dobré se prioritně zaměřit na detoxikaci organismu, pak vyloučit nevhodné potraviny, posílit imunitu a zkusit obnovit funkce v těle, tak aby dobře fungovaly. Bez toho další bylinková léčba nepůjde. Přesto naděje je, takže proč ji nezkusit.