Se správou, kterou na vás vybalí vaše dítě, že je zamilované až po uši, se chlubíte všude možně. Z jeho úst, na partnera vašeho dítěte slyšíte samé hezké věci a pouze kladné vlastnosti. A jako rodiče jste samozřejmě hrdí na to, že vaše dítě natrefilo na člověka (i v tak komplikované době), který mu byl snad seslaný z nebe. Ovšem po prvním setkání s jeho láskou, už vaše euforie upadá a vy z jeho protějšku doslova šílíte.
To je scénář, který potrápí mnoho rodičů, kteří partnery svých dětí – vůbec neschvalují.
srdce z rukou

Přiznat to nebo raději popírat?

Otázkou zůstává, do jaké míry se může váš pohled a postoj na partnera vašeho dítěte, dotknout jeho samotného. Pokud je zamilované až po uši, jen stěží ho budete přesvědčovat o tom, že jeho láska je pro něho čiré zlo. Čemu se ale nevyhnete je situacím, kdy se budete společně vídat u vás doma.
Jak se zachovat v případě, že lásku vašeho dítěte nemůžete v žádném ohledu vystát?
•       Můžete mu mírně naznačit, co vám vlastně na dotyčné osobě vadí a čím je pro vás nesympatická a máte podezření, že ne právě ta nejlepší volba pro něho.
•       Nebo budete tiše přihlížet tomu, co se vám samozřejmě líbit nemusí, protože to není vaše věc a musíte to za všech okolností respektovat. Taktéž je možné, že pokud se nepletete, tak na to vaše dítě přijde brzy i samo.
objímání zamilovaných

Jakého partnera si k vašemu dítěti vlastně představujete?

V případě, že máte doma holku, bude váš výběr o něco více náročnější. Nechcete přece vaši dceru svěřit do rukou jen tak ledajakému muži, který pro ni není vůbec dobrý. Měl by mít samozřejmě slušné vychování, stálou práci, nějaké prostředky na to, aby ji zabezpečil a samozřejmě i cit pro to, aby se vám zalíbil, jak jen to jde.A v neposlední řadě, to musí myslet s vaší dcerou vážně!
U kluků je to o něco snadnější. Je to z toho důvodu, že o syna se vždy méně bojíme a víme, že je to muž, který se zpravidla z rozchodu nesesype, ale vstane a jde dál. Pokud váš syn natrefí na děvče, které bude alespoň z poloviny jako „holka pro všechno“, můžete si být jistí, že bude v dobrých rukou. Jak on, tak i ona.
•       Dejte vašim ratolestem šanci vyzkoušet si vztah i s někým, kdo vám právě nepadl do noty.Je to jejich život, jejich výběr partnera a jejich volba, takže si v případě nesnázích musí poradit samy a příště se z chyb jednoduše poučit. A taktéž nikdy nemůžete předem vědět, kdo bude pro vaše dítě tím pravým.