Všude chceme ušetřit a přemýšlíme kde a na čem. Některé výdaje lze těžko omezit nebo dokonce eliminovat, záleží však na potřebách rodiny a jejich členů, popřípadě s přístupem k nečekaným věcem, někteří lidé si totiž pojistí naprosto všechno, jiní si zaplatí maximálně vše povinné – například zdravotní a sociální pojištění, které se automaticky strhává a odvádí zaměstnavatelem z mzdy či platu, nebo povinné ručení, které musí ze zákona platit vlastník nebo provozovatel motorového vozidla.
časové úspory.jpg
V dětství našich babiček nebylo vůbec překvapení, když svá obydlí nezamykávali ani na noc, za prvé neměli hodnotné věci a za druhé v té době nikdo z krádeží strach neměl, protože k nim docházelo velmi zřídka a převážně v institucích a obchodech ve větších městech. Dnes si často netroufneme nechat odemčeno ani v době naší přítomnosti doma.
Dnešní doba skýtá nepřeberné množství, jak zabránit finančním problémům při nastání složité situace a události. Lidé si častěji spoří, ať už na důchod nebo na bydlení převážně svým dětem, také si více pojišťují majetek a zabezpečují tak více svoje domovy, auta a také svůj zdravotní stav. Už dávno neplatí, že pojistné mohou platit pouze lidé z bohatších vrstev, dneska nalezneme spoustu nabídek od pojišťoven, kdy měsíční výše pojistného činí několik set korun.
Spoustu užitečných informací pro výběr správné služby od pojišťovny poskytne samozřejmě internet a přehledně také různé prospekty, které laicky popisují, před jakými situacemi vás lze ochránit. Za různá vylepšení a doplňková pojištění si klienti rádi připlatí, ochrání tak plno věcí, od domu jako celku, tak až po různé cennosti, zahradní stavby, porosty či další objekty, ke kterým můžeme zařadit jízdní kola, elektroniku, starožitnosti aj. Pojistit si dnes můžete opravdu každý předmět, který se nachází ve vaší domácnosti a slouží k vašemu používání.
Ať váš dům, zahradu nebo drahocennou věc nedej bože zasáhne nějaká situace či katastrofa, ať už se jedná o běžnější požár, únik vody, záplava, krádež nebo o vzácnější sesuv půdy, silné zemětřesení, úder blesku nebo poškození hmyzem, na vše kompletně vám bude uznána výše pojistného plnění při sjednaném obsáhlém pojištění.
padlý strom na auto.jpg

Velmi oblíbenými se stávají také asistenční služby, které zahrnují například pozáruční servis spotřebičů, IT asistenci, právní poradenství, zorganizování odborníka na opravu či údržbu nebo dokonce cykloasistenci pro případ havárie či odcizení kola. Pojišťovna je prostě byznys jako každé podnikání a chce pečovat o své klienty co nejvíce za cenu toho, že platí pojistné. Hlavně nadarmo nepodceňovat starost o svůj majetek a předměty k ušetření si nervů od hledání financí na opravu či náhradu v případě neuzavřeného pojištění.