Těšíte se po dlouhé zimě na první jarní květiny? Oživí zahrádky a člověka barevnost květů naplní pozitivní náladou.
Jaké kvetoucí rostliny můžeme vidět ve velmi časném jarním období?
Bledulka je nepsaná princezna zahrad .
květiny talovínu
Další, pro někoho možná méně známou a hezkou rostlinkou, je talovín. Svými jasně žlutými květy, připomíná sluníčko. Talovín rozkvétá již na konci února. Někdy jeho zelené listy jsou ještě schovány pod sněhovou pokrývkou. Je to nenáročná a skromná rostlinka. Přesto svým vzhledem potěší. Ne nadarmo, je jeho název talovín zimní.
Vysadíte-li si na zahradu koniklec obecný, také vás brzy z jara potěší jeho květy. Zajímavostí je, že listy této rostlině raší teprve, když jí vykvetou květy. Ty jsou většinou červenofialové barvy, jsou také chlupaté. Koniklec patří mezi jedovaté byliny.
fialový květ
Určitě vás svou krásnou barvou květů nezklame ani modřenec. Patří mezi nenáročné cibuloviny. Jeho nebesky modrá barva rozzáří každou zahradu. Dnes se již prodávají vyšlechtěné kultivary jiných barevných variant. Péče o modřence je téměř nulová. Hodí se do skalek, ale zdobit bude i pod stromy nebo vsazený v trávě.
Mezi květiny s ještě modřejší barvou květů, než má modřenec, patří ladoňky. Je to vzhledem velice jemná kytička. Velmi rychle se rozrůstá, není proto divu, že na některých místech jí můžete vidět celé plantáže. Vykvétá už v průběhu zimy a můžeme se z jejích květů těšit poměrně dlouhou dobu.
řebčík meleagris
Krásné a bohatě kvetoucí čemeřice nám také zkrášlí první jarní dny. Není u nic výjimkou, že začínají kvést ještě pod sněhovou přikrývkou. Kvete totiž ještě dříve než bledule a sněženky.
Čemeřice také patří mezi nenáročné rostliny. Pokud ji necháte růst delší dobu na stejném místě, odvděčí se vám záplavou květů. Jedná se o rostlinu jedovatou.
Existuje více barevných variant, od bílé, krémové, růžové až po temně červenou barvu květů.