Zahradní pergola dřevěná je výrobek, který vám asi nemusíme představovat. Tyto výrobky znali lidé již před staletími, pravděpodobně v poněkud odlišné podobě, ale v zásadě měly jedno společné – přírodní materiál – dřevo.

Když se ocitnete v prostředí, kde se zpracovává surové dřevo, a kde se nesetkáte s dřevotřískovými deskami, zpravidla to první, co vás příjemně osloví, je vůně. Nezaměnitelná, charakteristická a velmi přitažlivá. Vůně dřeva je také jedním z důvodů, proč se těmito výrobky obklopujeme, a proč nás oslovují třeba i takové dřevěné pergoly.

konstrukce pergoly

Nebudete si připadat jako v bunkru – kovové konstrukce mají jistě svá plus, ovšem dáváte-li přednost útulnosti a větší přitažlivosti, nebude to „pravé ořechové“. Všimněte si malých dětí, které si rády hrají s dřevěnými hračkami a mohou se s nimi i pomazlit. Nestudí, krásně vypadají a lákají držet je v ruce nebo se jich jinak dotýkat. Mazlení s plechovou hračkou zkrátka není takové, jako s dřevěnou figurkou, vláčkem, domečkem, zvířátky, autíčkem, kostkami atd. Vztahuje se to i na pergoly, pod jejíž konstrukcí relaxujete a chcete se cítit navýsost příjemně. Hliníkové konstrukce působí spíše odtažitě, podobně jako prosklené mrakodrapy, kde lidé tráví čas v kancelářích.

zahradní pergola

Dřevěné letokruhy jsou balzámem na duši – někteří lidé si v současné době dobře uvědomují, jaký význam má pro jejich život vlastní zdraví, a postaví jej na žebříčku svých preferencí do přední pozice. Udělají pro to maximum, aby upřednostnili prevenci před léčbou, mění své stravovací návyky, více se hýbou, eliminují stres a také se obklopují věcmi z přírodních materiálů, jako jsou oděvy, bytové textilie, hračky, nádobí a kuchyňské potřeby, nábytek a samozřejmě i zahradní altány, přístřešky nebo pergoly. Dřevo má překrásnou kresbu, kterou nenapodobíte žádným syntetickým laminátem, nádherně voní a v případě, že jej vhodně povrchově upravíte, půjde o zdravotně nezávadné součásti vašeho příbytku.