Když člověk žije ve svém domě, má vesměs spokojený život. Ovšem ten trvá jenom do chvíle, než si buď sám přinese odněkud štěnice, nebo než mu je tam zavleče některý z jeho hostů. A když člověk žije dejme tomu v bytovce nebo paneláku, je na tom ještě hůř, protože pak ani nemusí tyto nezvané hosty domů zavléci, tito k němu mohou proniknout nějakou tou skulinou i od některých sousedů.

Prostě si štěnice naše příbytky oblíbily a narazíme na ně nejednou všude možně. A setkání s takovými štěnicemi není ani trochu příjemné. Zatímco se tyto ve dne dokážou před člověkem skrývat v kdejaké třeba i sebemenší skulině a nevadí jim ani nepořádek, ani dokonalá čistota pokoje, v noci tyto vylezou a začnou páchat nepravosti.

lezoucí štěnice

Kdo už je někdy doma zažil, tomu asi nemusím sáhodlouze popisovat, proč už by tam nechtěl na štěnice nikdy narazit. A pro ty ostatní tu prostě sdělme, že jsme my lidé pro takové štěnice zejména během spánku učiněnou hostinou. Tyto prostě vylezou odněkud z postele a začnou nám doslova pít krev. A my se pak probouzíme krajně nepříjemně poštípaní, což nikomu nemůže dělat dobře.

A kdo by chtěl takové štípance snášet? Samozřejmě nikdo. A proto je v případě, že už nás takový nemilý osud potká, vlastně jen jediné řešení, jímž je deratizace štěnic. Jedině takový odborný zásah nás jich totiž může spolehlivě zbavit. Jakékoliv jiné pokusy likvidace by tu ztroskotaly, a to ať už bychom na ně vzali plácačku na mouchy nebo zkoušeli nejrůznější babské recepty.

ležící štěnice

Štěnice jsou totiž stále odolnější. A tím jediným, co na ně ještě platí, je kvalitní přípravek používaný skutečnými profesionály. Jenom odborníkům se je podaří vyhubit, nikomu jinému.

A proto je záhodno využít služeb takových profesionálů, kdykoliv se u nás tento nepříjemný hmyz objeví. A čím dříve tak člověk učiní, tím dřív bude zase dobře.