Mnoho režisérů má slabost pro určité herce. Dalo by se o nich říci, že jsou to jejich dvorní herci. V případě režiséra Martina Scorsese se jedná o Leonarda di Capria. Tento herec si zahrál například ve Scorseseho filmech Gangy New Yorku, Skrytá identita, Letec nebo Prokletý ostrov. Pokud víte, že vrcholem herecké kariéry Leonarda di Capria není chudý chlapec z Titanicu, určitě byste měli na některé filmy kouknout. Například na výše zmíněný Prokletý ostrov. Protože tento film je opravdu velmi působivý.
Di Caprio hraje detektiva Danielse.
věznice alcatraz
Se svým kolegou přichází na prokletý ostrov Shutter, kde se nachází psychiatrická léčebna pro zvláště nebezpečné pacienty, kteří se dopustili vražd. Detektivové pátrají po šílené vražedkyni. Příběh se odehrává v padesátých letech dvacátého století a Amerika se stále vzpamatovává z druhé světové války a zároveň se obává hrozby komunismu. Daniels představuje oběť své doby. Jednak prožívá hrůzy minulosti, kdy za války osvobozoval koncentrační tábor Dachau, jednak se vyrovnává s tragickou smrtí své manželky a kromě toho je přesvědčen, že na prokletém ostrově něco nehraje a v léčebně se aplikují léčebné metody, které jsou v rozporu s hippokratovou přísahou a co více, dochází podle jeho mínění ke zneužívání psychiatrie. Detektiv Daniels ovšem hledá také tajemného pacienta, který by se měl nacházet v tajemném bloku C určenému pro ty nejnebezpečnější pacienty. Tajemný pacient je vinen smrtí jeho ženy. Jenomže všechno je nakonec jinak, než se zdá.
zničená cela
Závěrečná pointa je pro některé diváky šokem a překvapením, někteří ji víceméně čekali. Tak či tak film je velmi působivý.
Ostatně hodnocení československé filmové databáze je velmi vysoké a jedná se o jeden z nejoblíbenějších filmů.
Leonardo di Caprio zde opět dokazuje, že je skvělý herec. Kromě něj jsme mohli shlédnout skvělé herecké výkony Marka Ruffala v roli Danielsova parťáka a Bena Kingsleyho v roli podezřelého lékaře.