Čím jsou vaše děti starší, tím potřebují více věcí. Nebo v opačném případě je jen chtějí. Dopřát jim to můžete dvěma způsoby:
1.     Zaplatíte jim to, po čem touží a uděláte jim tím neskutečnou radost.
2.    Seznámíte je s možností, jakou je přivýdělek formou brigády.
šuplík v kase

Rodinný podnik

Někteří rodiče mají to štěstí, že vlastní rodinnou firmu, do které můžou své děti s první pracovní aktivitou zapojit. Ať už je to restaurace, autoservis, nebo obchod s nábytkem, rodiče můžou v takovém případě zabezpečit práci svým dětem, aby se naučili jak to ve světě dospělých chodí a jak těžké je přijít k nějaké koruně.
Co se týče rodinného podniku, pokud ho vlastníte máte lepší a snazší možnost, jak svým dětem pomoct najít práci. Ve skutečnosti uděláte to nejtěžší a nejsložitější za nich a v podstatě jich připravíte o zodpovědnost a veškerou vlastní iniciativu se kterou se musí seznámit, když se uchází o zaměstnání.
úsměv u pc

Začít musí pomalu a s rozumem

Především je nutné zdůraznit vašim dětem, že za práci kterou odvedou můžou, ale i nemusí dostat dostatečné množství peněz, který by si představovali. Brigáda je zpravidla ohodnocena jen nějakým finančním příspěvkem a někdy potrvá měsíce, než dosáhnout potřebných finančních prostředku k docílení jejich představ. Pro začátek jim dejte několik rad, jak si můžou vydělat nějaké peníze formou brigády.

pošťačka na kole
·        Nevybírat si – do jisté míry si můžou zvolit nějaké specifikace práce, kterou by chtěli dělat ovšem vymýšlet, že to a tamto jim nesedí jsou už spekulace.
·        Mít nízké nároky, ale vysoké cíle – pro začátek by měli mít menší počet požadavků, ale o to vyšší cíle, díky kterým se časem můžou dostat na lepší pozici.
·        Všichni nějak začínali – ať neklesají na duchu hned po prvním dnu v práci. Každý začátek je těžký a vše se časem mnohem více zlepší.
·        Šéfovi se neodmlouvá – vy jako rodiče jste jejich nadřízení doma a v práci to bude jejich šéf, proto si nesmí plést situace, kdy mu budou při první příležitosti odmlouvat jako vám.
·        Být pokorní a skromní– s pozitivním přístupem k práci a lidem se jim na jejich novém pracovním místě bude lépe dařit a celkové i fungovat.
Jakým způsobem si můžou najít práci?
–       zeptat se známých, nebo kamarádů
–       osobně přijít na pobočku konkrétní firmy, která hledá brigádníky
–       prohlédnout inzeráty v novinách
–       hledat na internetových portálech, které nabízí brigádu