Jaké jsou příznaky bolesti hlavy?
·         Jednostranná i oboustranná bolest v čelní nebo týlové oblasti hlavy. Bolest může být, tupá, pulzující, bodavá či škubavá.
·         Bolest vystřeluje do dalších částí těla, zejména do šíje a ramen.
·         Pocit nevolnosti až na zvracení, zvýšená citlivost na světlo, poruchy vidění.
zoufalství muže
Různé typy bolesti hlavy
Bolesti hlavy často vznikají jako následek nějakého onemocnění, ať už onemocnění očí, dýchacích cest, mozkového nádoru či nějaké infekce. To znamená, že pro vyléčení bolestí hlavy, je třeba odhalit tyto příčiny a následně je začít léčit. Pak jsou zde ale takzvané primární bolesti hlavy. V tomto případě, se jedná o úporné bolesti hlavy až záchvaty migrény. Přesný typ určení bolesti ponechte na svém lékaři. Pokud se u Vás bolesti hlavy objevují častěji, zaznamenávejte si po nějakou dobu co nejpodrobněji okolnosti této bolesti. To znamená, kdy se bolest projevila, jaká činnosti jí předcházela, jakou dlouho trvala, kdy odezněla. Díky těmto poznámkám je snazší odhalit možné příčiny bolesti.
ruce na obličeji
Jak se liší migréna od ostatních typů bolesti hlavy?
Úporné bolesti hlavy nemají s migrénou nic společného, jejich příčiny jsou spíše rázu psychického – velké vyčerpání, deprese. Teplo, lehká masáž či léky proti bolesti mohou tyto potíže zmírnit či odstranit. Migréna se projevuje velmi silnou až ochromující bolestí v jedné polovině hlavy. V těžkých případech je doprovázena zvracením a poruchami zraku. Běžně prodávaná analgetika na ní nezabírají.
pilulky a teploměr
Jaký je vliv kvalitní stravy a pitného režimu?
Dobrou prevencí proti bolestem hlavy je dodržování pitného režimu a kvalitní skladba jídelníčku. Pokud budete konzumovat malá jídla v pravidelných intervalech, nebude Vám tolik kolísat hladina cukru v krvi. Zařaďte do svého jídelníčku více rostlinných tuků a ovoce bohaté na vitamin C.