Kvalitní taneční boty jsou podmínkou pro zvládnutí tance, tanečních kreací, kroků apod. Jen hodnotná a správně zvolená obuv vám usnadní pohyb na parketu, zajistí maximální bezpečnost a zabrání potenciálnímu úrazu. Ve vhodné obuvi, která je určena na tancování, se budete vznášet po parketu jako motýl.

taneční boty

Věřte, že bot není nikdy dost. Ano, čím více jich máte, tím více podléháte pokušení a touze si pořídit další taneční boty mající interesantní design a kvalitní provedení. Jak už to bývá, většinou se k nim i váže osobní příběh, ať už se jedná o vaše zcela první botky apod.

Vykročte správně do tanečních

Nakupujte boty nejen do tanečních u renomovaného prodejce. V takém případě máte záruku kvality. Samozřejmostí je široký sortiment. K dispozici jsou veškeré druhy bot na tanec i co se týče výšky podpatku. Potenciální je i nechat si zhotovit boty na míru. Spolehnout se můžete na férové jednání, vstřícnost i individuální přístup.

Však se jedná o základní vybavení pro každého tanečníka. Nezáleží na tom, zda se jedná o profesionála, ratolest absolvující taneční, začátečníka v tanečním kurzu či jen příležitostného nadšence.

Obuv, která vyžaduje též jistou péči

I když se jedná o druh obuvi, která je na první pohled zajímavější po designové stránce a kvalitnější než klasické boty, musí však vydržet i vyšší zátěž. Péče by měla být samozřejmostí. Tím tak efektivně rovněž prodloužíte životnost. A zajisté chcete i na tanečním parketu zaujmout nejen outfitem, ale také oslnit obuví.

Zvýšenou péči vyžadují semišové podrážky. Jejich tendence je tvrdnout a v tomto případě je zapotřebí použít kartáč. Lze kartáč použít však i po každém použití. Kartáčem podrážku načechrejte.

boty

V případě poškození obuvi je vhodné se obrátit na obuvníka. Nepouštějte se do opravy, takřka vždy to dopadne špatně. Dámskou i pánskou taneční obuv čistíme zásadně navlhčeným hadříkem a za použití speciálního spreje. Na boty nikdy nepoužívejte krém.