Mít u zahrady krásně zelený anglický trávník je sen nejednoho majitele zahrady. Stejná výška trávníku, žádné fleky ani zažloutlá barva. Ti, co mají nějaké zkušenosti se zahradou vědí, že dosáhnout tzv. anglického trávníku není vůbec jednoduché. Jak toho dosáhnout?

  1. Sekačka stále v zápřahu

Sekat, sekat, sekat. Je to snadné, čím více trávník sekáte, tím více roste¨, čímž bude hezčí a hustší. Nenechávejte tedy sekačku dlouho stát bez povšimnutím. Zkracujete trávník alespoň jednou týdně. Nože u sekačky musí být ostré, musí stéblo uříznout ne utrhnout. Nezapomínejte, že se seká jen když je tráva suchá a venku neprší.

sekání trávy

  1. Provzdušňovat

Ale jak? Dříve se sekalo ručně a následná posekaná tráva se shrabávala hráběmi. Dnes se hrábě již nevyužívají, což je škoda. Pomáhají odstranit zbytky plevele, mechu a mrtvých stébel a zároveň tím došlo k provzdušnění půdy. S moderní dobou jdou i stroje vpřed. Dnes se využívají manuální nebo elektrický provzdušňovač trávníků tzv. vertikutátor, který dělá téměř stejnou práci jako hrábě. Díky tomuto bude mít trávník kompaktnější vzhled.

  1. Plevel nepřítel číslo jedna

Pokud používáte hnojivo s herbicidy máte z většiny vybráno. Najdou se i takoví prevíti, kteří přežijí vše – herbicidy i sekání. Nezbývá nic jiného než vzít nůž a poprat se plevelem osobně.

  1. Alespoň kapka ke štěstí

Tak jako my musíme pít tak i tráva musí pít. Pravidelná zálivka po sekání je to nejlepší, co můžete udělat. Déšť zůstane ale ta nejlepší zálivka na světě.

trávník

  1. Chybějící doplňte

Trávník jako z katalogu rozhodně nemá prázdná místa. Na „plešatá“ místa vysaďte nový trávník.

  1. Žádné nerovnosti

Nepravidelný terén je přirozený. Krásnému vzhledu trávníku však nepřidává. Díry zasypte a kopečky odstraňte.

  1. Nejste na to sami

Zkusili jste všechny tipy, ale stále se vám nedaří dosáhnout požadovaného výsledku? Najměte si specializované firmy, které se o vše postarají