Dnešní doba klade velké nároky na čas. Je potřeba, abychom se všude dostávali rychle, nikdy dlouho nečekali a navíc to, aby to bylo pohodlné a co nejlevnější. Pokud plánujete dovolenou s dětmi a zvažujete tuto možnost dopravy, měli byste tomu taktéž věnovat pozornost. Například takové u Čechů oblíbené Chorvatsko není od naší domoviny tolik vzdálené, a proto si o tento způsob dopravy dokonce říká. . Na krátké časy využívá tento způsob dopravy velká část naší populace. Za jakých okolností tedy říct tomuto dopravnímu ano a skloubit tak příjemné s užitečným?
sama v autobuse

Poměr cena/rychlost

Pokud cestujete po světě sami, v takovém případě je pro Vás z hlediska ceny nejspíš lepší zvolit autobusovou dopravu. Jednak se Vám sníží náklady na naftu a taktéž Vám odpadnou starosti se zbytečným zařizováním dálničních známek, pojištění auta a případnými problémy v dopravě. Pokud však jezdíte stejnou trasu do práce spolu s dalšími kolegy, vyplatilo by se Vám, abyste se domluvili a náklady si rozpočítávali.

Pozor na cestování s malými dětmi

Pokud se chystáte v létě vyvézt děti na dovolenou do zahraničí a plánujete zvolit autobusovou dopravu, posuďte několik důležitých věcí. Jednak to, jestli jsou Vaše děti divoké a zda už dosáhli takového věku, aby cestu bez problémů zvládly. Některé autobusové zájezdy sice v dnešní době nabízí poměrně pohodlné cestování například s možností vlastní obrazovky na přehrávání filmů, ale ani to některé děti nedokáže na tak dlouhou dubu zabavit. Dalším minusem jsou taktéž plánované přestávky, které jsou naplánovány přibližně po třech hodinách. Neplánované zastávky jsou proto velmi výjimečné a řidiči o nich poměrně neradi slyší.
cesta autobusem

Vysocí lidé, buďte na pozoru

Dalším minusem, na který si při cestování autobusem stěžují hlavě vysocí lidé, kteří mají dlouhé nohy je to, že pokud cesta trvá více hodin, je poměrně složité se na sedačce pohodlně usadit a taktéž natáhnout nohy. Ti zkrátka většinou rádi ocení možnost dopravy vlastním autem, kdy si mohou kdykoliv při řízení svého vozu zastavit a protáhnout se. Co autobusu ale nelze vytknout je to, že se můžete během cesty vyspat, což je u řidiče automobilu nemožné.