Uzavíratelné zip sáčky 2 pack znají mnozí z vás zejména z oblasti logistiky a skladování různých předmětů. Lze v nich přechovávat potraviny, sportovní potřeby, hračky, kancelářské, výtvarné a psací potřeby, krmiva a steliva pro zvířata, vybavení dílen a zahrady a jistě byste sami přišli na další způsoby jejich využití. My vám v jednom směru napovíme a jen doplníme, že zipové sáčky se báječně hodí i pro zabezpečení různých předmětů před zápachem, anebo naopak chrání před zápachem jejich okolí.

zrající sýr

Romadúr a Olomoucké tvarůžky – zápach těchto zrajících sýrů je natolik specifický, že jej naprosto bezpečně poznáte. Pokud si v takových pokrmech libujete, buďte ohleduplní ke svému okolí a ukládejte sýry do zipového sáčku.

Špinavé ponožky – některým lidem chodidla téměř nezapáchají a mohou klidně své ponožky nechat povalovat v ložnici na koberci. Jakmile se zašpiní, mohou je s klidem odhodit do koše na špinavé prádlo a o jejich existenci nebudete mít ani tušení. To se však netýká každého, v některých situacích je závan z ponožek natolik silný, např. po celodenní horské turistice, že to není okolním lidem zrovna příjemné. Sáček se zipem se v takovém případě může hodit, např. i na samotném pěším výletu, kdy do něj vložíte použité ponožky nebo silonové punčochy.

špinavé ponožky a punčochy

Odpadkový koš – zejména v horkém létě jsou odpadkové koše zdrojem velmi nepříjemného zápachu, a chcete-li takovým situacím předejít, ukládejte přes léto odpadky do zipového pytle. Pokud byste ponechali odpadkový koš pootevřený, můžete pak z tlejících odpadků vdechovat i toxické mikrospory plísní.

Granule pro zvířata – budete-li skladovat krmiva pro domácí mazlíčky ve formě granulí například v plastových dózách s víkem, v plechovkách, sklenicích nebo v kartonových krabicích, museli byste jednotlivé obaly zajistit tak, aby odtud nepronikal zápach, což je zvláště nepříjemné např. u granulí pro kočky. S uzavíratelnými sáčky je to naopak velmi snadné, uzávěr natolik dobře těsní, že žádný zápach tu nehrozí po celou dobu skladování.