Jestliže si na zahradu pořídíte bazén, který tu bude mít své stálé místo, určitě budete muset řešit několik záležitostí. Jednou z nich bude i to, jak zajistit bazénovou vodu po celé koupací období před znečištěním.K tomuto účelu slouží speciální bazénové plachty, které jsou přímo vyrobeny pro zakrytí mimo koupací dobu. A vy tak získáte alespoň jistotu, že vám do vody nenapadá nepořádek v podobě listí a jehličí nebo nenaprší kyselý déšť. Jedním z problémů také bývá hmyz, který voda v parních letních dnech velice přitahuje. Ráno se pak nestačíme divit, co tu plave malých nebožtíků. Zejména lesní včely jsou přímo přitahovány našimi bazény. Zakrytím bazénu tedy ochráníme nejen naše venkovní koupaliště, ale i několik nevinných životů.

dívka pod vodou

Na jaře bude méně práce

Pořízení krycí plachty na bazény je velice dobrým řešením například v době, kdy odjedete na několik dnů na dovolenou. Za tu dobu, kdy nebude vodní plocha využívána, se voda ani nepohne, a to přispívá k růstu nežádoucích řas a sinic.

  • Krycí fólie na bazény jsou vyráběné z vysoce kvalitního materiálu.
  • Proto je zajištěna jejich dlouhá životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

žebřík do bazénu

Jelikož jsou tyto speciální krycí plachty nepromokavé a také mrazu odolné, je možné je použít i v zimním období, kdy sice většinou v bazénu voda není, ale určitě není vhodné nechávat koupací plochu trvale odkrytou. Na jaře, kdy začínáme s přípravou na novou sezónu, bychom se asi nestačili divit. A také by nám nestačily ruce. Za zimní období by se do tohoto prostoru nanesla taková síla nečistot a nepořádku, že by se nám snad ani nechtělo do čištění. Plachty, které jsou určeny přímo pro zazimování bazénů, jsou tuzemským výrobkem, který je vyroben z velice pevné a odolné textilie. Vysoká hustota vlákna zaručuje stoprocentní ochranu v extrémních zimních podmínkách.