Hraní onlajnovek je velmi populární už řadu let. On-line hry se těší ve světě velké popularitě. On-line hry lze hrát buď o samotě „s počítačem“ v singleplayer módu, což ovšem není zdaleka tak populární jako multiplayer režim. Díky tomuto režimu se totiž do hry může zapojit ve stejném čase i několik tisíc hráčů najednou. Mohou spolu bojovat a zároveň plnit společné cíle. Hráči se sdružují do týmů, kterým se říká klany. Někteří hráči hrají hry dokonce na poloprofesionální a profesionální úrovni. TI nejproslulejší hráči mají dokonce status celebrit. V hraní her se pořádají různé turnaje a ligy.
 čas u pc

Zdarma nebo placené?

Většina on-line her je na internetu v základní verzi zdarma. Hráči neplatí, ale v případě zájmu mohou za skutečné peníze nakoupit různé doplňky k vylepšení postavy. Tvůrci on-line her samozřejmě mají zájem motivovat zákazníky, aby platili za určité výhody pravidelně. Svým způsobem pravidelní platící hráči sponzorují zábavu těm, kteří platit nechtějí. Říká se tomu mikrotransakce a jedním z důvodů pro provozování těchto her je, že nabízejí kvalitní zábavu než ty, které jsou zcela bezplatné. Najdeme ovšem i vyloženě placené hry, které jsou také velmi oblíbené. Za peníze hráč získá uživatelsky příjemnější prostředí. Je možné si přístup buď předplatit, nebo dokupovat další obsah. Nejoblíbenější placenou hrou současnosti je World of Warcraft.
 zoufalá holka

Riziko pro mladé lidi

Rozhodně je důležité uvědomit si, že hrozí riziko on-lin her, které nesmí nikdo brát na lehkou váhu. Zvláště velké riziko představuje pro mladé lidi, kteří hraní zcela propadnou a ztrácí zájem o normální život. Když nemají příležitost hrát, dostávají se do stavu, kdy se u nich vyskytují abstinenční příznaky. Závislých na počítačových hrách je až 10% hráčů. Notoričtí hráči stráví hraním her zhruba 40 hodin týdně, což odpovídá pracovnímu týdnu