Cože je to ta ekologická péče o miminka? Jednoduše taková, která co nejméně škodí planetě, ale i vašim dětem. Spousta matek poslední dobou odmítá vychovávat děti v prostředí plném toxinů a chemie, a hledají tak nejlepší způsoby, jak se vrátit do starých časů, ale v novém kabátě. Lépe řečeno, pečovat o děti tak, jak to dělaly naše babičky, avšak s větší mírou pohodlí. Jde to? A jak na to?

dítě v trávě

Plenky

Když se ve velkém začaly vyrábět jednorázové plenky, ženy jásaly. To pohodlí, když nemusely neustále prát, a vyvařovat, a to nemluvě o tom, že látkové plenky padaly, či často prosakovaly. Postupem času však přestal být tento trend tolik moderní, jelikož lidem došlo, že velké množství vyhozených jednorázových plen škodí životnímu prostředí, a že pro dětskou pokožku také nejsou zrovna vždy ideální. Ženy tedy začaly řešit návrat k látkovým plenám. Složité skládání vyřešily jednoduchými způsoby, a aby plenky pořádal nepadaly, a neprosakovaly, nasadily na látkové pleny svrchní kalhotky. Jedná se o horní vrstvu látkových plen, která je ovšem nepromokavá, a tak chrání oblečení před protečením. Navíc jsou vyráběny ve spoustě designových provedeních, čemuž ani moderní eko maminky nedokážou odolat.

nožičky miminka

Krémy a olejíčky

Svého času byl hitem mezi olejíčky a krémy Aviril, po kterém dítě krásně vonělo. Začalo se však tvrdit, že tento chemicky vyrobený přípravek dětskou pleť vysušuje, a tehdy se na trhu začaly objevovat přírodní krémy a oleje pro dětskou pokožku, které mnohdy neobsahují žádnou chemii. Jejich složení není tolik rozdílné od toho, čím babičky kdysi mazaly zadečky nám, když jsme u nich byli na hlídání, a stejně tak našim rodičům. Pamatujete si hrnec s heřmánkovým odvarem, kde dítko sedělo, aby se zbavilo opruzenin? A jak to zabíralo.

Kojení

Všimli jste si, jak v některých porodnicích nutí sestřičky každou maminku, aby udělala maximum pro kojení? Zatímco dříve většině matek řekli, že nemají dost mléka, a ty pak utíkaly do lékárny pro Sunar, dnes se většina matek snaží kojit, a to nejdéle. Mateřské mléko je totiž ve své podstatě nenahraditelné, jelikož obsahuje protilátky z matčina těla, a chrání tak dítě před různými nemocemi. Většina matek se tak rozkojí za pomoci různých homeopatik, vitamínů, čajů, a trpělivého dohledu laktační poradkyně.