Oblíbený hudební nástroj

Hudba zajímá dost lidí a také sami hrají na nějaký ten hudební nástroj. Je to přínosné i pro děti, protože takto rozvíjí cit pro hudbu, myšlení, soustředění i motoriku. Začít se dá v každém věku, takže jestliže i Vy přemýšlíte o nějakém hudebním nástroji, tak se ničeho nebojte. Rozhodně je důležitý výběr toho správného, což je také o tom, který Vám sedne. Je vhodné zajít do specializované prodejny, kde Vám rádi poradí a také na živo uslyšíte, jak daný nástroj zní.

noty na klavíru

Již nějakou tu dobu jsou populární elektrické kytary, přičemž vhodný typ je zase pro každého individuální. Jako začátečník můžete začít se Steatocasterem, protože ten má široké využití a můžete na něm hrát různé žánry. Jestli víte, že byste se chtěli orientovat na metal, tak potom se volí 7 a 8strunné nástroje. Každý druh má svůj specifický vzhled, přičemž přeci jen vzhled hraje při nákupu taky roli. Elektrické kytary jsou mnohdy dobře zpracované a je radost na ně pohledět.

Efekty

Jistě víte, že u tohoto typu kytary je princip odlišný než u té běžné. Díky tomu se dá zvuk upravovat přes speciální zařízení. Tomu se říká kytarový efekt a nejčastěji má tvar krabičky. Efektů je mnoho druhů, přičemž každý má jiný efekt a hodí se do jistých žánrů. Když se podíváte na nabídku poprvé, tak možná budete v záplavě všemožných produktů plavat. Když si však projdete, co jednotlivé druhy se zvukem dělají, tak pro Vás už orientace nebude složitá.

elektrická kytara

Navíc v dnešní době internetu není problém poslechnout si je třeba na YouTube, kde hezky poznáte, jaké způsobují zkreslení. Jestliže máte zájem o kvalitní efekt, tak se můžete podívat na Fulltone OCD, přičemž tento výrobce opravdu dbá na kvalitu. Navíc se jedná o druhou verzi, ve které výrobce provedl jistá vylepšení, takže ztráty signálu se opravdu bát nemusíte. Naopak je dojem ze zvuku ještě lepší, takže uvidíte, že hra na elektrickou kytaru Vás bude bavit ještě více.