Už je dávno pryč doba, kdy se na všechny formální příležitosti bral černý oblak a boty, ať už to byla svatba, pohřeb, úřad, soud nebo cokoliv jiného. Od toho se taky českým mužům v zahraničí říká „muži v černém“ dle stejnojmenného filmu, protože taky všude chodí v černém. Zaryté stigma také podporují další módní nešvary českých mužů, jako nechuť experimentovat a naprosto otupělý smysl pro detail.

dohoda žen

Hnědé boty k černým kalhotám? Proč ne?

Traduje pravidlo, že hnědé boty se zkrátka k černým kalhotám nenosí, protože se tvrdí, že hnědá a černá jsou obě velmi dominantní barvy, které se nelibě překrývají. Ale nejeden módní expert tvrdí jinak. Pokud jde o tmavě hnědé polobotky, tak ty naopak odvážně černé kalhoty doplňují a tvoří tak vcelku zajímavou kombinaci, která se hodí určitě do každodenního nošení. Je třeba poznamenat, že hnědá obuv se hodí spíše přes den a například na formální události a plesy se vyplatí pořídit si obuv černou, která je univerzální a hodí se ke všemu. Světle hnědé boty však k černým kalhotám nedáváme.
kožené boty

Barevné boty?

Taky můžou být! Záleží na tom, jaká barva, jak výrazná a jak moc se hodí k daným kalhotám. Čeští muži neradi experimentují a nejraději by měli jeden černý oblek a jeden černý pár bot na všechno, i když je pravda, že zvláště v byznysu a vrcholných manažerských pozicích se i toto výrazně mění, po velké odezvě západu, který se poněkud úsměvně dívá na jakéhokoliv českého manažera, který vystoupí z auta v černém. Například červená obuv také nemusí být úplně k zahození a například v letních dnech prozáří celý outfit.

 

Českým mužům však věříme a doufáme, že se postupně tento trend bude měnit. Samozřejmě, péče o obuv, aby byla čistá, to je samozřejmý základ a vůbec se o tom nepolemizuje, neboť jak můžete člověku něco svěřit, když se neumí postarat ani o své vlastní boty.