Palec – možná jste si všimli při nákupu zboží přes internet, kdy vám jej doručila kurýrní služba, že měl kurýr na palci nápadný stříbrný prsten. Právě tito lidé, co milují cestování, řízení vozidel, dokonce i kapitánské můstky v lodní dopravě nebo pilotní křesla v letadlech, jsou velmi nezávislí individualisté. U výrazných prstenů může jít až o symbol vzdoru, rebelství nebo až projevy nadřazenosti.
zlaté prsteny
Ukazováček – typický výraz, který nám všem naznačuje, že máme co do činění s osobou toužící po kariérním postupu. Tito lidé (ženy, ale i muži) šplhají neustále vzhůru, někdy dokonce i přes mrtvoly. Jsou však dobrými vizionáři a mají schopnosti stát se vůdčí osobností mezi lidmi, kterým schází dostatek osobní ctižádostivosti. Jestliže má levák prsten na pravém ukazováku a naopak, jde o osobu obvykle pyšnou a hysterickou.
Prostředník – nejdelší prst na ruce si nechávají zvýraznit lidé spíše uzavření, mohou působit navenek trochu arogantně, ale vesměs jde o citlivé jedince. Na pravé ruce prý nosí štěstí a této vlastnosti využívají i někteří esoterici.
Prsteník – odjakživa je tento prst vnímán jako projev důvěry, sympatií a hluboké náklonnosti, což se samozřejmě nejvíce projeví u snubních a zásnubních prstenů.
přemýšlivý výraz
Malíček – se šperky na malíčku se setkáte především u umělců – hudebníků, výtvarníků a herců. Jsou to lidé svobodomyslní, co si nikdy nenechají vnutit cizí životní vzory. Mezi vyznavači ozdobených malíčků také najdete řadu dobrodruhů, co se pouští do odvážných akcí v přírodě, např. splouvání divoké řeky, horolezecké výpravy, cesty za poznáním do divočiny, ale i vojáky na válečných misích. Většinou jej nosí muži, a pokud jej zahlédnete u některé ženy, buďte opatrní na jejich nezávazný flirt, který však nebude mít patřičnou hloubku.
Prsty u nohou – ženské nohy jsou pro některé muže zdrojem potěšení a ženy si to moc dobře uvědomují. Nad nalakovanými nehty se dnes už nikdo nepozastaví, ale prsteny upoutají pozornost okamžitě. Mají však ryze erotický podtext, ať už jsou navlečené na druhém, třetím, nebo čtvrtém prstu. Není rozhodující, na kterém, pouze na palec a malíček se nenasazují z ryze praktických důvodů – na palci způsobují odřeniny a na malíčku nedrží.