Kostel
Asi největším oříškem je z hlediska oblékání svatba v kostele. Pokud vám přistane pozvání na svatbu v církevním svatostánku a jste žena, tak platí dvě základní pravidla: zakrytá ramena, a sukně alespoň po kolena. To může být v horkém počasí trochu nepříjemné, ale situace se dá snadno řešit šátkem nebo bolerkem. Pokud tedy chcete mít šaty bez ramínek, vezměte si přes ramena během obřadu třeba pašmínu nebo svetřík, které pak snadno odložíte. Oceníte jej nejspíše i vy sama, v kostele bývá chladno. Vyvarovat byste se měla nápadných vzorů, prostřihů a transparentních materiálů. Z praktického hlediska pak nechte doma také příliš vysoké podpatky, podlaha v kostelech nebývá nejrovnější, a na nohy patří černé nebo tělové punčochy. Pro pány je v tomto případě vhodný tmavý oblek se světlou košilí, a stejně jako jejich ženské protějšky by se měli vyhnout nápadným barvám a vzorům.
obřad na pobřeží

Radnice
Svatba na radnici je z pohledu společenských konvencí uvolněnější než obřad v kostele, ale i tady platí jistá pravidla. Pánové by se měli držet obleku, ale v tomto případě je, zejména v letních měsících, přijatelná i jeho světlá varianta. Také košile mohou být v jemných pastelových tónech, i když stále platí, že vzory a divoké barvy jsou tabu. Dámy by se měli stále držet délky ke kolenům, ale na rozdíl od církevního obřadu jsou odhalená ramena společenský přijatelná. Můžete si také dovolit jasnější barvy nebo drobný vzorek, ale dbejte na to, aby váš úbor nepůsobil příliš neformálně. Na svatbu jste si koneckonců neodskočila z kanceláře nebo ze zahradní slavnosti. Můžete ale zvolit výraznější šperky a doplňky.
červené tenisky

Louka, zámek, a tak dále
Mnoho párů nechce své hosty zatěžovat přílišnými požadavky na jejich zjev, a svatba probíhá v uvolněném stylu. To ale neznamená, že se na ní můžete zjevit v opraném tričku a roztrhaných džínách. Vhodným úborem je v tomto případě business casual. Pro ženy tedy lehké letní šaty nebo kalhotový kostým, pro muže NEDŽÍNOVÉ kalhoty a košile s dlouhým rukávem. Na nohy pak patří boty na nízkém podpatku.